Text Fairy Uygulaması

0 118

Text Fairy Uygulaması


Günümüz dünyası hız ve teknoloji üzerine kurulu artık. Elinde akıllı bir telefonu olmayan birini görmek neredeyse imkansız. Bu teknolojinin bize sunduğu imkanlar da göz ardı edilemeyecek kadar çok. Bu noktada size oldukça faydalı bir uygulamayı tanıtacağım:

Diyelim ki bir kitap okuduk ve bir bölümünü çok beğendik. Yaptığımız ilk şey hemen fotoğrafını çekmek ve sosyal medyada paylaşmak oluyor. Peki çektiğimiz bu fotoğraftaki yazılarda oynama yapmak istesek? Word’e veya benzeri uygulamalara atıp istediğimiz şekilde düzenlemek istesek?  işte, burada isteklerinize cevap verecek bir uygulamadan bahsetmek istiyorum: TEXT FAIRY… Oldukça kullanışlı olan bu uygulama sayesinde herhangi bir kitapta, dergide veya gazetede geçen bir metnin fotoğrafını çekerek uygulamanın içinde veya word gibi herhangi bir uygulamada rahatlıkla düzenleme yapabilirsiniz.

Uzun araştırmalar sonucu keşfettiğim bu uygulama sayesinde birçok metni istediğim şekilde düzenleme fırsatı buldum. Öbür türlü sayfaları baştan sona yazmak zorunda kalıyordum. Uygulama, bana hem kolaylık hem de kısa sürede daha çok iş yapmamı sağladı.

Uygulamanın detaylarına gelince: Oldukça basit bir kullanıma sahip. Ara yüzü İngilizce olmasına rağmen kullanımında sorun yaşamadım. Ancak uygulamayı yükledikten sonra dil bölümünden Türkçeyi de indirmeniz gerekiyor. Kelimeler taranıp düzenlemeye hazır hale getirilirken Türkçe Karakterlere uygun olması için bu aşamayı da yapmak gerekiyor.

Sonuç olarak ister akademik çalışmalarda, ister milli eğitim okullarında ister günlük yaşamımızda birçok işimiz için rahatlıkla kullanabileceğimiz bir uygulama Text Fairy

 

 


Text Fairy Uygulaması

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.