İnsan Hep Tamahkar.

0 254

İnsan Hep Tamahkar.


Ya bir gün aniden kaçtığınız her şey yüzünüze çarparsa? Ya bir gün kendinize bile inkar ettirdiğiniz şeyi kabullenmek zorunda kalırsanız? Ya bir gün gözlerinizi kapatınca yok olmasını dilediğiniz her şey, asla yok olmayacak bir şekilde ortaya çıkarsa?

Bir zarı attığınızda yedi gelme ihtimali yoktur. Hayatınızdaki yokluk ve varlık ilişkisi bunun üzerine kurulu olabilir. Bir vardır, iki vardır, üç vardır, keza onları takip eden dört, beş ve altı da vardır. Ama yedi yoktur. Siz kendinize altı kadar yetebilirsiniz. Yediyi kendi başınıza var etmeniz söz konusu olamaz. Tam o anda bir başka zara ihtiyaç duymaya başlarsınız. O zarı bulduğunuzda; yedi,sekiz,dokuz,on,on bir ve on iki sayıları sizin için kafidir. Bu süreç sizi bir süre tatmin eder. Ta ki siz on üçe göz koyana kadar.. Bir süre sonra sayıların hiçbir önemi kalmayacak ve hayatınızla kumar oynamaya başlayacaksınız. Bundan sonrası yok. Burası tam olarak sonranın sonu.

Biz bir şeyleri önce altı kadar, sonra on iki kadar, daha sonra on sekiz kadar, daha daha sonra sayamayacağımız uzunluktaki sayılar kadar istiyoruz. Doymuyoruz. Hiçbirimiz yetinemiyoruz. Her şeyin hırsı da buna benziyor. Bencil, ego teması üzerine oturtulmuş dürtülerimiz, müthiş bir memnuniyetsizliğe kendi kendimizi tabi tutmamız.. Hepsi bundan. Daha çok arkadaş, daha çok eğlence, daha çok zaman, daha çok para, daha çok, daha çok..

Dönüp elimizde avucumuzda ne var bir baksak. Bir şeylerin kıymetini bir bilsek. Olmayacak böyle.

Niye anlatıyorum ki bunları? Ne farkımız var birbirimizden? Biz insanoğlu değil miyiz daha’ları uğruna cennetten kovulan, adım attığı her yeri kor yangınlara çeviren, yeri geldiğinde tutuşup kül haline gelen ama sonra gerektiğinde o küllerden yeniden doğan..

Kökümüze kibrit suyu.


İnsan Hep Tamahkar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.