En İyi 7 Android Oyunu

2 269

En İyi 7 Android Oyunu


Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi bize bir çok sektörde harika olanaklar sağlamaktadır.Şüphesiz ki bu sektörlerden bir tanesi de eğlence sektörüdür.Bir zamanlar dijital oyunları oynamak için tek seçenek bilgisayar ve atarilerdi ama günümüzde mobil platformlarda rahatlıkla eğlenceli zamanlar geçirebiliyoruz.Bunda mobil cihaz donanımlarının ciddi anlamda gelişmiş olmasının da payı çok büyük.

Oyun sektörünün mobil cihazlara yönelmesinden sonra mobil oyun oynayan kullanıcı sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor.Fakat oyuncular sürekli farklı oyun arayışları içerisinde kararsızlıkla mücadele etmektedirler.Bu konuda sizlere yardımcı olmak için mobil platformda sıkılmadan oynayabileceğiniz oyunları derledik. 

En İyi 7 Android Oyunu ;

1) Subway Surfers

En iyi run oyunlarından biri olan Subway Surfers , tren yolunda bulunan altınları toplamanızı ve bekçi ile köpeğinden kaçmanızı gerektiriyor.Toplanan altınlar ile yeni karakterler satın alabilirsiniz ve oyun içinde size sunulan yardımcı eklentileri geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda arkadaşlarınıza meydan okuyabilir yada yardım edebilirsiniz.

 

2)Hay Day

Kendinize özel bir çiftlik yaratmak istiyorsanız hayday mükemmel bir seçenek.Komşularınızla ve arkadaşlarınızla ticaret yapabilir,siparişlerinizi kamyonla ve hatta gemiyle gönderebilirsiniz. İskelenizde oturup açık sularda balık avlayarak ticaretinizi daha da geliştirebilirsiniz.Dekorasyonlarla kendinize özel bir dünya yaratıp  herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz.

3)Clash Of Clans

Milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynanan Clash Of Clans, gerçek zamanlı bir strateji ve yönetim oyunudur.Kendi köyünüzü inşa ederek,kendinize ait bir ordu kurup bütün dünyada ki oyunculara meydan okuyabilirsiniz.Herhangi bir klana katılabilir veya kendi klanını kurarak, destansı klan savaşlarında düşman klanlara karşı savaşabilirsiniz.

Oyunda 20 farklı birim bulunmaktadır.Zafer kazandıkça elde ettiğiniz ganimetlerle ordunuzu daha da güçlendirebilirsiniz.Aynı zamanda karşı saldırılara karşı köyünüzün savunmalarını da geliştirerek gücünüzü gösterebilirsiniz.Ordunuzun ve savunmanızın yanı sıra oyunda en önemli faktör yapacağınız stratejidir.Saldırı ve savunma sırasında kullanacağınız strateji şüphesiz ki oyunun kaderini belirleyecektir.

4)Fruit Ninja

Fruit Ninja,mobil tabanlı bir video oyunudur.Oyunun amacı parmaklarınızı bir ninja kılıcı gibi kullanarak gelen sulu meyveleri doğramaktır.Olabildiğince çok meyveyi kesmek ve yüksek puanlar toplamaya çalışacaksınız.Lakin meyveler yerine bombaları kesmek ise oyunun sona ermesine neden olacaktır.

5)SimCity BuildIt

Bir şehrinizin olmasını istiyorsanız daha fazla vakit kaybetmeden hayallerinizi haritaya dökmenin vakti geldi. Sımcity Buildit,sayısız binaları ve canlı, 3D kalitesindeki grafikleriyle mobil platformdaki en gerçekçi şehir simülasyon oyunudur. Şehrinizi hem çevrimiçi hem de çevrimdışı yönetebilir, genişletirken, yakınlaştırabilir ve 360 derece döndürebilirsiniz.

Gelişmiş ticaret sistemiyle arkadaşlarınızla ve diğer şehirlerle kaynaklarınızı takas edebilir ve ihtiyacınız olan malzemeleri satın alabilirsiniz. Gemi siparişlerini tamamlayıp ve kargo gönderimi yapabilir,Tokyo tarzı semtler inşa edip ve Özgürlük Heykeli gibi eşsiz binaların kilidini açabilirsiniz. Marina, su parkı ve daha fazlasını inşa ederek şehrinizi harika sahillerle taçlandırabilirsiniz. Trafik, yangın ve kirlilik gibi sorunlarla mücadele edin . Enerji santralleri gibi hizmetler sağlayarak vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayıp, parklar ve eğitimle nüfusu artırın. Geniş caddeler ve tramvaylar ile trafiği yönetin. Halkınıza yön vermek için eğlenceli görevleri tamamlayın.

Şehriniz büyüdükçe ve geliştikçe vatandaşların ihtiyaçları da artacak.Bitmek bilmeyen istekler  ve sorunlar sürekli sizi takip edecek,lakin onları mutlu etmek sizin göreviniz.

6)Candy Crush Saga

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan Candy Crush Saga, mobil platformda en çok tercih edilen oyunların başında gelmektedir.Oyunun amacı en az 3 adet aynı renkteki şekeri bir araya getirerek,oyunun belirtmiş olduğu minimum puanı elde etmek üzerine kuruludur.Farklı seviyeler ve zorlukları ile büyük başarı elde eden oyunlardan bir tanesidir.

 

7)Shadow Fight 2

Shadow Fight 2 etkileyici, sürükleyici, adrenalin yakıtlı hikayesi ve tehditkar şeytanların olduğu altı farklı dünyaya yolculuğa davet eden bir RPG dövüş oyunudur.Tamamen yeni nesil bir animasyon sistemi ile geliştirilerek,mobil platformda adeta  RPG oyununun nasıl olması gerektiğinin dersini vermektedir.

Oyunun amacı ise gölgeler kapısının açılmasıyla ortaya çıkan şeytani güçleri ,tekrardan gölgeler kapısına hapsetmektir.Zafere ulaşmak için karakterinizi sayısız ölümcül silah ve nadir zırh setleri ile donatmanız gerekmektedir.Gerçekçi dövüş teknikleriyle, oyuncuları etkilemeyi başarmıştır.


En İyi 7 Android Oyunu

2 Yorumlar
  1. Cemil diyor

    Güzel Paylaşım

    1. Ömer diyor

      Yorumunuz için teşekkur ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.