F.lux Programı Nedir Nasıl Kullanılır

0 117

F.lux Programı Nedir Nasıl Kullanılır


Bildiğiniz üzere bilgisayar başında uzun süre vakit geçirince kullanıcıda göz yorgunluğu problemleri oluşabiliyor bunun dışında gözde kızarıklık, yanma, kaşıntı gibi problemlerde meydana gelebiliyor.

Bu problemleri en aza indirgemek için tasarlanmış olan f.lux programı gerçekten işe yarayan bir yazılım.Program gün ışığına göre monitörünüze gelen ışığı ve ışınları optimize ederek size en uygun olanı ayarlıyor ve bu sayede göz yorgunluğunuz da aza indirgeniyor.


Şimdi geçelim programın kurulum ve kullanım aşamasına. Aşağıdaki adımları uygulayalım;

1-) İlk olarak programı resmi sitesinden indirelim Not (Site tamamen güvenlidir virüs total online virüs taramasından geçirilmiştir sonuçlarına bakmak için tıkla ) İndirme Sitesine Gitmek İçin Tıkla


2-) Programı indirtikten sonra kurulum işlemini yapalım. Kurulum bittikten sonra gelen penceredeki sorguya Later diyelim.


3- ) Ardından programın arayüzünde bulunan Settings butonuna tıklayalım.


4-) Sonrasında gelen pencereden Change butonuna tıklayalım. Ardından gelen pencereden Location kısmına yaşadığımız şehri girelim (Önemli program türkçe karakter kabul etmiyor ör : İstanbul yerine Istanbul / Elazığ yerine Elazig yazılmalıdır) gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra OK butonuna tıklayalım.


Programı verimli bir şekilde kullanmak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Program akşam saatlerine doğru monitörünüze gelen ışıkları ve ışınları optimize ederek size en uygun koşulları sağlayacaktır.

Programı iptal etmek için program arayüzüne giriş yapıyoruz ve Disable for one hour (for doing color-senssitive work) kutucuğunu işaretliyoruz

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.