3 Adımda Yazar Nasıl Olunur?

0 170

3 Adımda Yazar Nasıl Olunur


1) Bol bol kitap okumak : Hangi iş olursa olsun öncesinde sağlam bir altyapı olması gerekir. Yazarlık da bunlardan biri . Her insan bir şeyler yazar . Ancak yazar olabilmek için çok kitap okuyarak iyi bir birikim oluşturmak gerekir.

2) Her gün düzenli yazmak : Yazar olmanın bir diğer koşulu da düzenli yazmak . Bu, günlük tutmak olabilir, çok gezen bir kişiysek gezi yarısı olabilir, geçmişimize özlem duyuyorsak anı olabilir ne olursa olsun her gün yazmak gerekir. Bu sayede kalemimize idman yaptırmış oluruz. Zaman geçtikçe önceden yazdıklarımızı da okursak hatalarımızı görür ve daha iyiye doğru gideriz .

3) Çevremizdeki ayrıntıları fark etmek : Her gün aynı şeyleri yapıp , aynı yerlerden geçiyoruz. Peki kaçımız ayrıntılara dikkat ediyor? Herhangi bir gün yine yaptığımız şeyleri, gittiğimiz yerleri ayrıntılarıyla küçük bir deftere not edelim. Bunu farklı şeylere de uygulayalım. Bir zaman sonra göreceğiz ki elimizde sayfalar bir kitabımız var.

Sonuç olarak yazar olmak için ille yetenekli olmaya gerek yok. Önemli olan bunu istemek ve düzenli şekilde yazmak. 100 gün boyunca her gün en az bir sayfa yazdığınızı düşünün . Sonunda, 100 sayfalık bir eseriniz olacaktır.
Yazar olmak isteyenler, şimdiden kolay gelsin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.