Çocuk Eğitimi

cocuk-egitimi-haftadanhaftaya
0 269

Çocuk Eğitimi

Yazı 2 Sayfaya Ayrılmıştır. 2.Sayfaya Geçiş Yapmak İçin Tıklayın Veya Yazının Sonundan Geçiş İşlemini Yapınız

Merhaba sevgili ziyaretçiler; Sizlere burada doğru bir eğitim nedir, nasıl olmalıdır üzerine faydalı bilgiler vereceğim. ülkemizde eğitim üzerine yapılmış birçok tartışma vardır. ancak sonuca baktığımızda bu tartışmaların yarardan çok zarar getirdiği görülmektedir. Bireyin ki bu çocuklarımız oluyor, eğitimindeki bozuklukların temel nedeni ailelerdir.

Ülkemizde çocukların eğitilmesi işi ilk önce ailelere düşmektedir. Bilinçli anne ve babaların çocukların eğitiminde önemli bir etken oldukları yadsınamaz bir gerçektir. Ancak bu ailenin eğitim düzeyiyle ilgili değildir. Bugün akademisyen veya zengin ailelerin çocuklarına baktığımızda oldukça büyük problemlerin yaşandığı hatta bu ailelerin çocuklarının birçok suça dahil oldukları da emniyet kayıtlarında mevcuttur. burada önemli olan şey sizin bilginizin veya paranızın çocuğa miras bırakılamayacağıdır.

ailelerin her şeyden önce ahlaki değerlere önem verip çocuklarını da o doğrultuda yetiştirmeleri gerekmektedir. Değerlerine sahip çıkan, maneviyatı sağlam çocukların maddi manevi olarak yükselmesi zaten kaçınılmaz bir sonuçtur.

O yüzden anne ve babaların eğitimin temeli olduğunu varsayıp çocuklarını da buna uygun yetiştirmeleri gerekir. Çocuk eğitimi konusunda yapılan yanlışlardan birini de Üstün Dökmen hocamız şöyle ifade ediyor: ”Siz hiç yürümeye yeni başlamış çocukların, bir basamağa ya da bir koltuğa nasıl tırmandıklarını gözlediniz mi? Uğraşa debelene bir kaç dakikalık bir gayret sonucu, yerden 15-20 cm yukarıya çıkarlar.

Çıkar çıkmaz da söyle bir dikilip, muzaffer bir komutan edasıyla etraflarına bakarlar. Büyük iş başarmışlardır çünkü. Simdi size sormak istiyorum: On dört aylık bir çocuğun, kan ter içinde bir koltuğa tırmanmaya çalıştığını görürseniz, ne yaparsınız? Büyük bir ihtimalle, çocuğu sevgiyle kaldırıp koltuğun üzerine koyarsınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.